A-sosNews

Κοινωνία"

Χαζί(ζα) ισοπαλία στις καθυστερήσεις για τον Ολυμπιακό! ΔΕΙΤΕ τις καλύτερες φάσεις του αγώνα!

Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 1-1: Ο Χαζίζα ισοφάρισε με σουτ που πήγαινε για... σέντρα!

O Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τη Μακάμπι Χάιφα, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς στο Καραϊσκάκης. Ο Χαζίζα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα για τους γηπεδούχους με ένα γκολ που δεν το περίμενε ούτε ο ίδιος καθώς προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα στην περιοχή και κατάφερε να τη στείλει (άγνωστο πως) στα δίχτυα!

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που είχε από την αρχή της αναμέτρησης, με τη Μακάμπι να φτάνει στην ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους την άλλη Τετάρτη στο Γ. Καραϊσκάκης.\

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, και η πίεση αυτή μεταφράστηκε σε γρήγορο γκολ, με τον Ζινκερνάνγκελ να σκοράρει σε κενή εστία, ύστερα από σουτ του Τικίνιο που κατέληξε στο δοκάρι, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στο επίσημο ντεμπούτο του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Δεν υπάρχουν σχόλια

Euroleague: Στην κορυφή του top10 το κάρφωμα του Μόουζες Ράιτ στο Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

ΦΩΤΟ eurokinissi Ο Μόουζες Ράιτ ήταν από τους πρωταγωνιστές στο  Ολυμπιακός  – Παναθηναϊκός για την 29η αγωνιστική της  Euroleague  και έκαν...